Przede wszystkim cyberbezpieczeństwo
Już nie trzeba szukać innowacyjnych technologii poza krajem – mówi Paweł Piotrowski, prezes Thales Polska.
Grupa Thales połączyła się z Gemalto, koncernem zajmującym się bezpieczeństwem cyfrowym. Wchodzicie w nowy obszar biznesu? Jaki jest cel tej akwizycji?
Thales w obszarze cyberbezpieczeństwa działa od lat, proponując bardzo innowacyjne rozwiązania. Zarówno każdy produkt przygotowywany np. dla przemysłu obronnego, jak i jego produkcja, muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby użytkownik czuł się bezpiecznie i mógł realizować powierzoną mu misję. Systemy sterowania ruchem kolejowym również były i są zabezpieczane. Wierzymy, że wykorzystując doświadczenie i technologie Gemalto, opracujemy jeszcze bezpieczniejsze rozwiązania, dzięki którym sprostamy głównym wyzwaniom stojącym przed współczesnymi społeczeństwami. Do takich zadań należy m.in. bezpieczeństwo danych i sieci, ochrona przed cyberatakami na lotniskach i w transakcjach finansowych. Połączenie Thales i Gemalto tworzy światowej klasy lidera ze spektakularnym portfelem cyfrowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.
Jak będzie się zmieniał światowy sektor cyberbezpieczeństwa?
Wszystko wskazuje na to, że zmiany będę szybkie i dynamiczne. Wiek XXI to wiek transformacji cyfrowej. Praktycznie nie ma instytucji państwowej czy spółki niepodłączonej do internetu. Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku jest cały czas online. IoT – internet rzeczy – rozwija...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta