Inżynier sam zdecyduje, czy zapisać się do izby
Członkostwo w korporacji architektów i inżynierów budownictwa może stracić charakter przymusowy. To propozycja komisji „Przyjazne państwo”
Każdy inżynier budownictwa, architekt oraz urbanista musi być członkiem swojej izby zawodowej, jeżeli chce pracować w zawodzie. Ma obowiązek płacić składki członkowskie i ubezpieczyć się za pośrednictwem izby. Wymogi te, ale tylko wobec inżynierów budownictwa, chce znieść sejmowa komisja „Przyjazne państwo”, często zwana komisją Palikota.
Wolna wola
Komisyjny projekt nowelizacji prawa budowanego i ustawy o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów trafił już do laski marszałkowskiej. – Wielu inżynierów chętnie zrezygnowałoby z przynależności do izby, ale nie mogą, bo stracą prawo wykonowania zawodu. Płacą składki, ale niewiele mają w zamian – mówi poseł Marek Wikiński, wiceprzewodniczący komisji. – Chcemy dać im możliwość wyboru, czy chcą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta