Mistrzowie smaku i zapachu
Nie trzeba być dyplomowanym kucharzem, by odnieść sukces jako gospodarz kulinarnego show. W tym fachu liczy się przede wszystkim osobowość.
Największą publiczność gromadzi przed telewizorami Robert Makłowicz. Czym czaruje widzów ten niewysoki sybaryta w średnim wieku? Inteligencją i poczuciem humoru oraz przekonaniem, że kuchnia to najlepszy sposób, by poznać historię i tradycję innych krajów. Swoje garnki gotów jest rozstawić wszędzie – na ruchliwym miejskim placu, zabytkowym zamku czy nadmorskiej plaży. Potem częstuje posiłkiem przypadkowych gapiów. Makłowicz szuka regionalnych przysmaków, odwiedza lokalne sklepiki, zasięga porad u wiejskich gospodyń. Przy okazji sypie z rękawa datami, anegdotami, detalami dotyczącymi architektury i sztuki. Lubi i potrafi opowiadać, a jako były student prawa i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim wie, o czym mówi. Jego proste przepisy z powodzeniem zrealizuje każda kucharka. Jeśli jednak nie chodzi nam o pomysł na obiad, możemy oglądać „Podróże z Makłowiczem” jako wciągający program historyczno-przyrodniczy. Najlepiej z kieliszkiem wina w ręku, bo jak mówi autor: – Woda jest dla dobrego jedzenia napojem zbyt okrutnym. W tym tygodniu Makłowicz zabierze nas w podróż w Alpy. Przygotował też specjalną świąteczną propozycję. W programie „Wigilia nie do opisania” będzie wspólnie z dziennikarzem Maciejem Nowakiem i podróżnikiem Wiesławem Olszewskim opowiadać o swoich bożonarodzeniowych kulinarnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta