Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zostało coraz mniej czasu na złożenie PIT-16A

25 stycznia 2010 | Gazeta prawa i podatków | Łukasz Sitek

Przedsiębiorcy opłacający kartę podatkową mają już tylko tydzień na przygotowanie deklaracji o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne

Powinni sporządzić ją do 31 stycznia. W tym roku jest nieco więcej czasu, bo 31 stycznia wypada w niedzielę. Następuje zatem przesunięcie terminu na poniedziałek 1 lutego.

To nie zeznanie

PIT-16A nie jest zeznaniem podatkowym. Przedsiębiorca nie wykazuje w nim bowiem, jakie przychody uzyskał w ubiegłym roku. Deklaracja ta służy do wykazania składek na ubezpieczenie zdrowotne.

W myśl art. 31 ust. 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne po upływie roku podatkowego podatnik jest obowiązany złożyć w urzędzie skarbowym roczną deklarację według ustalonego wzoru o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, o którym mowa w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament