Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

25 stycznia 2010 | Ekonomia | Dział ekonomiczy

BANKI

 • Amerykańska grupa inwestycyjna Blackstone zastanawia się nad uruchomieniem w Wielkiej Brytanii banku detalicznego. Już w ubiegłym tygodniu pojawiały się nieoficjalne informacje, że Blackstone – jedna z największych grup inwestycyjnych na świecie – wystąpił o udzielenie odpowiedniej licencji. Prezes Stephen Schwarzman nie chciał komentować tej informacji, ale potwierdził zainteresowanie instytucji rynkiem brytyjskim. – Szukamy możliwości inwestycyjnych na całym świecie – stwierdził Schwarzman.

  -pm, reuters

 • Brytyjski Barclays planuje odebranie nawet 100 proc. premii i bonusów – podaje „Financial Times”. Chodzi głównie o 11 osób ze ścisłego kierownictwa banku, realne jest odebranie premii za okres nawet trzech lat. W przypadku kolejnych ok. 2 tys. pracowników redukcja ma sięgnąć 75 proc. Bank odmówił komentarza w tej sprawie.

  -pm

 • Sąd w Nowym Jorku skazał byłego brokera banku Crédit Suisse Erica Butlera na pięć lat więzienia i grzywnę 5 mln dol. za sprzedawanie firmom papierów wartościowych opartych na kredytach podwyższonego ryzyka (subprime) i wprowadzanie kupujących w błąd, że są one bezpieczne, bo gwarantowane przez władze federalne. Prokuratura twierdziła, że naraził klientów na stratę 1,12 mld dol.

  —reuters, p.r.

 • Władze
 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament