Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urząd naliczy podatek według najwyższej stawki

25 stycznia 2010 | Gazeta prawa i podatków | Łukasz Sitek

Prowadzę działalność usługową. Mam zakłady w trzech różnych miejscowościach. Spełniam warunki uprawniające do opłacania karty podatkowej. Zastanawiam się jednak, jak zostanie określona jej wysokość, skoro w tych trzech miejscowościach obowiązują różne jej stawki?

Ustawa o zryczałtowanym podatku od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne mówi, że wysokość podatku dochodowego w formie karty ustalana jest dla podatników prowadzących działalność usługową według stawek miesięcznych określonych w tabeli stanowiącej załącznik do ustawy.

Jeśli podatnik we wniosku o zastosowanie karty podatkowej zgłosi prowadzenie działalności w różnych zakresach lub różnych miejscowościach (tak jak w przypadku czytelnika), dla których przewidziano różne wysokości stawek karty podatkowej, wysokość karty podatkowej ustala się według stawki właściwej dla tego zakresu działalności i miejscowości, dla których przewidziana jest stawka najwyższa.

Podstawa prawna:

ustawa z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (DzU nr 144, poz. 930 ze zm.).

Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament