Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Boeing szuka partnerów

25 stycznia 2010 | Ekonomia | Zbigniew Lentowicz
Boeing już pracuje z polskimi firmami. Jest szansa, że kolejne kompotenty do produkcji samolotów amerykańskiego koncernu powstaną także w polskch zakładach.
źródło: Rzeczpospolita
Boeing już pracuje z polskimi firmami. Jest szansa, że kolejne kompotenty do produkcji samolotów amerykańskiego koncernu powstaną także w polskch zakładach.

Koncern rozgląda się za kooperantami w Europie Środkowej i Wschodniej

– Polska i Rumunia mają największe szanse w regionie, aby zaoferować Boeingowi interesującą współpracę. To w tych krajach oraz w Czechach nadal działają duże branżowe zakłady i nie brakuje doświadczonej kadry. A kompetentni ludzie mają w przemyśle lotniczym kluczowe znaczenie – mówi Henryka Bochniarz, prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią.

Dodatkową zachętą dla amerykańskiego giganta lotniczego i obronnego z Seattle może być też unijna polityka wspierania innowacyjnych przedsięwzięć w krajach Wspólnoty.

Wzrok na Europę

Pani prezes wie, o czym mówi. Jej zespół w ostatnich latach dokładnie analizował potencjał firm i ośrodków badawczych związanych z awiacją w naszej części Europy. Do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament