Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska przyciągnie nowe inwestycje samochodowe

25 stycznia 2010 | Ekonomia | Adam Woźniak
Projekty negocjowane przez Agencję
źródło: Rzeczpospolita
Projekty negocjowane przez Agencję

Kryzys spowodował, że zagraniczne firmy chcą przenosić do Polski produkcję części do aut

W ubiegłym tygodniu liczba projektów inwestycyjnych z sektora motoryzacyjnego, nad którymi pracuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), wzrosła do 23. To najwięcej ze wszystkich branż, jakimi agencja się teraz zajmuje. Dotychczasowy lider w jej portfelu, centra BPO oferujące usługi IT czy księgowość, spadł na drugie miejsce.

– Motoryzacja jest jednym z priorytetów, jakie wyznaczyliśmy na 2010 rok – zapowiada prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Polską zainteresowane są głównie firmy produkujące części dla fabryk samochodów, nastawione na eksport.

Jak powiedział „Rz” Majman, rozmowy z dwoma, trzema inwestorami PAIiIZ chce sfinalizować przed końcem pierwszego półrocza.

Magnesem dla inwestorów pozostają specjalne strefy ekonomiczne. Dużą częścią nowych przedsięwzięć będą inwestycje firm działających w Polsce. W połowie stycznia w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE (KSSSE) podpisano umowę z firmą Henschel Engineering Automotive, która w Kostrzynie rozbuduje swój zakład...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament