Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybywa kłopotów z autostradami przed Euro

25 stycznia 2010 | Ekonomia | Agnieszka Stefańska
Rząd chce, by prace na odcinku A1 odebranym Autostradzie Południe zaczęły się już w październiku. Prawdopodobnie podzieli ten fragment trasy na kilka części.
źródło: Rzeczpospolita
Rząd chce, by prace na odcinku A1 odebranym Autostradzie Południe zaczęły się już w październiku. Prawdopodobnie podzieli ten fragment trasy na kilka części.

Eksperci wskazują, że po utracie przez AP koncesji na budowę A1 ze Strykowa do Sośnicy możemy nie zdążyć z budową tego odcinka przed piłkarskimi mistrzostwami Europy. Rząd zapewnia, że opóźnienia nie będzie. Może się okazać, że dzięki budowie w systemie tradycyjnym trasa będzie tańsza w realizacji

Autostrada Południe (AP) – mariaż hiszpańskiej Cintry (90 proc. udziałów), Budimeksu (5 proc.) i Ferrovial-Agroman (5 proc.) – miała wybudować 180-km fragment autostrady za 5,8 mld zł. Ponad 60 proc. miały stanowić pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (ok. 4 mld zł). Reszta pieniędzy miała pochodzić ze środków własnych udziałowców i od banków komercyjnych. Właśnie u tych ostatnich nie udało się pozyskać finansowania. Termin mijał w piątek o północy. Teraz inwestycję przejął rząd i deklaruje, że wybuduje trasę przed Euro...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament