Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Płać podatki w stolicy

25 stycznia 2010 | Życie Warszawy | Izabela Kraj
Ratusz tak jak TVP zaczyna  od swoich pracowników.  Władze TVP zażądały ostatnio od podwładnych,     by okazali potwierdzenie opłaty abonamentu rtv. Prezydent Warszawy  o płacenie PIT w stolicy zamierza swoich urzędników tylko grzecznie poprosić
autor zdjęcia: Wojtek Jakubowski
źródło: Fotorzepa
Ratusz tak jak TVP zaczyna od swoich pracowników. Władze TVP zażądały ostatnio od podwładnych, by okazali potwierdzenie opłaty abonamentu rtv. Prezydent Warszawy o płacenie PIT w stolicy zamierza swoich urzędników tylko grzecznie poprosić

Mieszkasz w Warszawie? Korzystasz z miejskiej komunikacji, szpitali i przedszkoli? Rozliczaj PIT w stołecznych skarbówkach – apeluje ratusz. I zaczyna od... urzędników.

Władze miasta startują wreszcie z akcją zapowiadaną od prawie trzech lat, która ma zachęcić osoby niezameldowane, ale mieszkające w stolicy, by rozliczały się z podatków w tutejszych urzędach skarbowych.

To ma być „zmasowany atak”: poprzez billboardy, media i Internet. Ale najpierw urzędnicy mają zacząć od siebie. W tym tygodniu do wszystkich pracowników ratusza, dzielnic i jednostek podległych miastu prezydent Warszawy wyśle e-mail z informacjami na temat możliwości płacenia podatków w Warszawie.

Grzecznie poproszą

Wśród miejskich urzędników jest również wiele osób, które – choć mieszkają od lat w stolicy i tu pracują – na stałe zameldowane są gdzie indziej i co roku PIT składają w swoich rodzinnych miejscowościach.

– Chcemy uświadomić tym osobom, że mogą płacić podatki tu i to bez konieczności wymieniania dowodu osobistego i innych dokumentów. Na początek wystarczy, że wypełnią tzw. NIP-3 i zadeklarują w nim, że chcą rozliczać się w konkretnym urzędzie skarbowym, właśnie w Warszawie – mówi Łukasz Pawłowski z miejskiego Centrum Komunikacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament