Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na co wydać wielką bankową premię

25 stycznia 2010 | Ekonomia | Jacek Przybylski
Finansiści chcą płacić  za dobry adres jak w tej najwęższej kamienicy  w Nowym Jorku.  Dlatego  bankowe premie cieszą głównie  pośredników nieruchomości
źródło: Rzeczpospolita
Finansiści chcą płacić za dobry adres jak w tej najwęższej kamienicy w Nowym Jorku. Dlatego bankowe premie cieszą głównie pośredników nieruchomości

Lista ekstrawaganckich wydatków bankierów z Wall Street wciąż jest długa

Prezesi największych amerykańskich banków zaledwie rok po najdotkliwszym od 70 lat kryzysie sektora finansowego postanowili wypłacić pracownikom rekordowe premie. Jak zauważa „New York Times”, osoby zatrudnione w takich instytucjach jak JP Morgan czy Goldman Sachs mogą się spodziewać średnio 463 – 595 tys. dol. W ręce najlepszych pracowników z Wall Street trafią zaś bonusy składające się z siedmiu lub nawet ośmiu cyfr.

I choć w wielu bankach gotówka stanowić będzie mniejszą część premii (większość to akcje), to i tak zmiana na kontach będzie zauważalna. A że najpotężniejsze instytucje finansowe planują też podniesienie pensji dla osób zatrudnionych w działach bankowości inwestycyjnej, bankowcy mogą znów myśleć o wydawaniu.

Apartament zamiast ferrari

W czasach, gdy opinia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8531

Spis treści
Zamów abonament