E-biznes i gimnastyka korekcyjna
Ekonomia połączona z zarządzaniem lub finansami i rachunkowością, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna albo studia z marketingu i logistyki na odległość – to tylko niektóre z nowych kierunków i specjalności, jakie oferują prywatne szkoły wyższe
W tym roku szkoły średnie opuści kolejny rok niżu demograficznego, dlatego szkoły wyższe robią wszystko, by młodzi ludzie trafiali właśnie do nich.
Jedna z najlepszych prywatnych uczelni ekonomicznych, Akademia Leona Koźmińskiego, od października swoją ofertę wzbogaci o nowy kierunek: ekonomia – rynki zagraniczne. Jak mówią przedstawiciele uczelni, absolwenci będą posiadać wiedzę i praktyczne umiejętności rozwiązywania problemów dotyczących gospodarowania na wszystkich poziomach organizacji życia gospodarczego i społecznego. Poza tym będą mogli prowadzić działalność gospodarczą w wymiarze międzynarodowym. Co można robić po tych studiach? – Można zostać analitykiem ds. rynków zagranicznych w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych, przedsiębiorcą realizującym międzynarodowe projekty gospodarcze, pracownikiem administracji publicznej (rządowej i samorządowej) odpowiedzialnym za międzynarodową współpracę gospodarczą czy niezależnym analitykiem w zakresie międzynarodowych projektów gospodarczych – mówią przedstawiciele uczelni. Studia na nowym kierunku są płatne. Czesne będzie wynosić 4,1 tys. za semestr na studiach stacjonarnych i 3,1 tys. zł za studia niestacjonarne. Po zrobieniu licencjatu można kontynuować naukę na studiach magisterskich.
Prawo +
Inną nowością Koźmińskiego są studia interdyscyplinarne: prawo +, czyli prawo plus zarządzanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta