Licencjat traktowany jak studia wyższe
Czytelniczka ma problem z wyliczeniem przysługującego jej urlopu. Ukończyła szkołę średnią zawodową w 2004 r., podjęła zatrudnienie. Zrobiła rok przerwy w nauce a następnie od kolejnego roku akademickiego, tj. od października 2005 r., podjęła naukę na studiach zaocznych I stopnia i uzyskała tytuł licencjacki 15 lipca 2008 r. Od października 2008 r. do chwili obecnej jest na II stopniu studiów (studia magisterskie). Czy wymiar urlopu może liczyć od daty uzyskania dyplomu licencjackiego?
Jako podstawową regulację określającą zasady wliczania okresów nauki do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, należy wskazać art. 155 § 1 k.p., zgodnie z którym wliczeniu podlegają następujące okresy z tytułu ukończenia:
1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż trzy lata,
2) średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż pięć lat,
3) średniej szkoły...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta