Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Działalność, której nie wolno łączyć z zasiadaniem w radzie

05 lutego 2009 | Gazeta prawa i podatków | Jakub Bołtowicz

Radny wspólnik spółki jawnej, która korzysta z mienia komunalnego, straci mandat nawet w sytuacji ograniczenia w umowie spółki lub odrębnej uchwale jego prawa do reprezentacji i prowadzenia spraw spółki

Tak orzekł 8 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie (II SA/Ol 914/08), rozpatrując sprawę radnego J. T., będącego jednocześnie wspólnikiem spółki jawnej, która na podstawie zawieranych corocznie umów poddzierżawia grunt z przeznaczeniem na ogródek letni przynależny do prowadzonej przez spółkę restauracji. Grunt ten stanowi własność gminy. Teren ten został wydzierżawiony przez gminę przedsiębiorcy PPHU, który posiada zgodę prezydenta miasta na dalsze jego poddzierżawienie. I to właśnie od tego przedsiębiorcy spółka J.T. poddzierżawia nieruchomość.

3 miesiące od dnia złożenia ślubowania ma radny na zaprzestanie działalności, której łączenie z mandatem jest zabronione.

W ocenie sądu

W kontekście przedstawionego stanu faktycznego radny jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8235

Spis treści
Zamów abonament