Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski ombudsman jest najbardziej oblegany

05 lutego 2009 | Prawo | Danuta Frey

Działalność Janusza Kochanowskiego na stanowisku rzecznika praw obywatelskich może rodzić kontrowersyjne oceny, ale trudno mu odmówić aktywności

Przeszło 61,5 tys. spraw, które do niego wpłynęły w 2008 r., potwierdza, że ten urząd cieszy się wciąż niezmiennym zainteresowaniem.

Świadczy o tym również m.in. fakt, że w 2008 r. w Biurze RPO rozpatrzono ponad 35 tys. nowych spraw, czyli takich, z którymi wnioskodawcy zwrócili się do rzecznika po raz pierwszy.

Polski ombudsman stał się najbardziej obleganym spośród wszystkich ombudsmanów, działających w 110 krajach świata. W 2007 r. do rzeczników na Łotwie i Litwie wpłynęło po 1,5 tys. wniosków, w Czechach – 6 tys., w Rumunii – 15,5 tys.

Janusz Kochanowski, który sprawuje ten urząd jako rzecznik V kadencji, konsekwentnie zresztą buduje jego popularność. Jego częsta obecność w mediach (strona internetowa RPO, blisko 8 tys. informacji o działalności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8235

Spis treści
Zamów abonament