Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brakuje chętnych do zarządu Lotosu

05 lutego 2009 | Ekonomia | Agnieszka Łakoma
Zapowiedź złych wyników za 2008 r. nie zaskoczyła inwestorów. Oczekują poprawy sytuacji w tym roku, przez co akcje obu  spółek wczoraj zyskały na wartości. Notowania papierów Lotosu wzrosły o 18 proc., a PKN – o 5,3 proc.
źródło: Rzeczpospolita
Zapowiedź złych wyników za 2008 r. nie zaskoczyła inwestorów. Oczekują poprawy sytuacji w tym roku, przez co akcje obu spółek wczoraj zyskały na wartości. Notowania papierów Lotosu wzrosły o 18 proc., a PKN – o 5,3 proc.

Znalezienie nowego szefa firmy może być trudne. Resort skarbu chce wymienić Pawła Olechnowicza, ale rada nadzorcza firmy ma problemy z obsadzeniem stanowisk wiceprezesów

W drugiej co do wielkości firmie paliwowej w kraju, która realizuje wart 5,4 mld zł program inwestycyjny, zarząd jest tylko trzyosobowy. Rada nadzorcza od wielu miesięcy nie jest w stanie uzupełnić składu, a kilka dni temu podjęła decyzję o zakończeniu bez rozstrzygnięcia trwającego od jesieni 2008 r. konkursu na wiceprezesa ds. handlu i wydobycia.

Jak dowiedziała się „Rz”, wystartowało w nim 12 osób, ale tylko dwie spełniały wymogi formalne. Rada nie miała szansy na dobry wybór. W tej sytuacji wydaje się mało prawdopodobne, by na następnym posiedzeniu konkurs został...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8235

Spis treści
Zamów abonament