Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raiffeisen i Santander też zawyżają cenę kredytu

05 lutego 2009 | Ekonomia | Monika Krześniak
W ostatnich miesiącach spadała rynkowa stopa LIBOR,  na której najczęściej oparte jest oprocentowanie kredytów  we frankach. Jednak w tym samym czasie banki drastycznie podwyższyły marże dla nowych klientów.
źródło: Rzeczpospolita
W ostatnich miesiącach spadała rynkowa stopa LIBOR, na której najczęściej oparte jest oprocentowanie kredytów we frankach. Jednak w tym samym czasie banki drastycznie podwyższyły marże dla nowych klientów.

O wysokości oprocentowania decyduje zarząd. Nie tylko klienci BRE nie odczuli obniżki stóp w Szwajcarii. Instytucji, które udzielały pożyczek na arbitralnych zasadach, jest więcej

Multibank i mBank nie są jedynymi, w których oprocentowanie kredytów hipotecznych zależy do decyzji zarządu, a nie od zmian rynkowych stóp procentowych. Takich kredytów udzielały także Raiffeisen Bank oraz Santander Consumer Bank.

Zwrócił się do nas czytelnik, który zaciągnął taki kredyt we frankach szwajcarskich w Raiffeisen Banku na początku 2006 roku, a od tego czasu oprocentowanie jego pożyczki wzrosło z 3,5 proc. do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8235

Spis treści
Zamów abonament