Szwajcarski medal za wysługę lat

05 lutego 2009 | Sport | Krzysztof Rawa
Maciej Bydliński w swym pierwszym starcie w Val d’Isere dojechał cało do mety. Zajął 41. miejsce

Weteran Didier Cuche wreszcie ma złoto wielkiej imprezy. Wygrał supergigant, będzie mocny w zjeździe

Na podium w Val d’Isere stanęli jeszcze Włoch Peter Fill – srebro i Norweg Aksel Lund Svindal – brąz. Inni mistrzowie konkurencji szybkościowych byli daleko: Bode Miller 12., Michael Walchhofer 13., Hermann Maier 18.

Supergigant ma kilka cech różniących go od zjazdu, jedną z najważniejszych jest to, że nie ma przejazdów treningowych przed startem. Stok wolno tylko obejrzeć i zapamiętać trudności. Tych było niemało. Pierwsza część trasy Face de Bellevarde kazała narciarzom walczyć ze stromizną i z muldami, jeśli stracili szybkość, niełatwo było ją odzyskać. W drugiej, bardziej technicznej, walczyli z trudnymi skrętami i rosnącym zmęczeniem. Razem...