Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O Okrągłym Stole przy podstolikach

05 lutego 2009 | Kraj | Jarosław Stróżyk
Rozmowy Okrągłego Stołu rozpoczęły się 6 lutego  1989 roku w Pałacu Namiestnikowskim (na zdjęciu). Uczestniczyli w nich przedstawiciele „Solidarności” i władz PRL (fot: Anna Pietuszko)
źródło: Rzeczpospolita
Rozmowy Okrągłego Stołu rozpoczęły się 6 lutego 1989 roku w Pałacu Namiestnikowskim (na zdjęciu). Uczestniczyli w nich przedstawiciele „Solidarności” i władz PRL (fot: Anna Pietuszko)

Dziś w Sejmie na konferencji pojawią się m.in. Adam Michnik, Tadeusz Mazowiecki i Aleksander Kwaśniewski. Prezydent Lech Kaczyński organizuje debatę 50 historyków w piątek

– Pan prezydent nie pierwszy raz organizuje swoje własne obchody ważnych wydarzeń. W tym przypadku taka konkurencja nie jest jednak niczym złym, bo pokazuje wagę obrad Okrągłego Stołu – komentuje wiadomość ujawnioną wczoraj przez serwis tvp.info Wojciech Olejniczak (SLD). Sam wybiera się jednak na sejmowe uroczystości. – Wezmę udział w jednej debacie wspólnie z panem przewodniczącym Chlebowskim, posłem Piechocińskim i przedstawicielem PiS. Być może będzie to pan przewodniczący Gosiewski – mówi.

Mamy tę przewagęnad Sejmem, że to u nas jest mebel - Piotr Kownacki Szef Kancelarii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8235

Spis treści
Zamów abonament