Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez miliardów na handlu CO2

05 lutego 2009 | Ekonomia | Karolina Baca ZL
Polska dostała o blisko 80 mln ton mniej rocznych praw  do emisji CO2, niż wnioskowała. Mimo to część branż mogłaby wygospodarować ponad 15 proc. nadwyżki. Bez akceptacji KE rządowego podziału uprawnień firmy nie mogą nimi handlować.
źródło: Rzeczpospolita
Polska dostała o blisko 80 mln ton mniej rocznych praw do emisji CO2, niż wnioskowała. Mimo to część branż mogłaby wygospodarować ponad 15 proc. nadwyżki. Bez akceptacji KE rządowego podziału uprawnień firmy nie mogą nimi handlować.

Firmy nadal nie mogą handlować uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. 10 lutego sąd przy Europejskim Trybunale Sprawiedliwości zajmie się naszymi limitami – dowiedziała się „Rz”

Z danych firmy Pravda Capital handlującej emisjami CO2 wynika, że ok. 850 polskich firm emitentów CO2 mogło stracić do 3 mld euro. Powód? Polska kłóci się z Komisją Europejską o wysokość uprawnień do 2012 r. Wnioskowała o 284 mln ton, dostała 208,5 mln ton, co zdaniem resortu środowiska wpłynie niekorzystnie na naszą gospodarkę. W 2007 r. resort zaskarżył tę decyzję. Rozprawa odbędzie się we wtorek. Informację „Rz” potwierdziła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8235

Spis treści
Zamów abonament