Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kary za inną elewację

04 maja 2011 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Inwestor musi uważać na zmiany wprowadzane w budowanym domu. Inspektor nadzoru może je uznać za istotne odstąpienia od projektu budowlanego

 

Przepisy są nieprecyzyjne, bo nie wiadomo, czy nadzór budowlany może nakładać wielotysięczne kary za zmiany dokonane w trakcie budowy, które inwestor uznał za nieistotne.

Potwierdza to przykład jednego z warszawskich deweloperów. Podczas budowy domu wielorodzinnego zdecydował się na nieistotne według niego odstąpienia od projektu budowlanego. Uważał, że nie musi uzyskiwać w tym celu zamiennego pozwolenia na budowę. Po zakończeniu prac budowlanych złożył wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynku.

Zastrzeżenia nadzoru

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przeprowadzający obowiązkową kontrolę miał zastrzeżenia do zgodności budynku z warunkami pozwolenia na budowę. Nie podobała się mu m.in. zmiana elewacji,  a także widocznych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8918

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament