Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drożej. Komu najgorzej

04 maja 2011 | Życie Warszawy | Monika Górecka-Czuryłło Izabela Kraj

Mieszkasz na Woli lub w Śródmieściu? Od września oddajesz dzieci do żłobka? Kupujesz bilet miesięczny na autobus i tramwaj? Masz pecha. Za wszystko zapłacisz nawet 16 tys. zł więcej niż dziś!

Według planów stołecznych urzędników, w lipcu zdrożeją woda i ścieki, w sierpniu – bilety komunikacji miejskiej, a we wrześniu mają się zmienić zasady opłat za żłobki. Do tego systematycznie podnoszone są w kolejnych dzielnicach opłaty za użytkowanie wieczyste gruntów pod naszymi domami.

Wyliczyliśmy, że warszawiacy, których obejmą wszystkie te podwyżki, będą musieli w ciągu roku zapłacić nawet o 16 tys. zł więcej niż dziś.

Najwięksi pechowcy mieszkają w Śródmieściu, na Mokotowie i Woli, bo tam najbardziej dotkliwie rosną opłaty za użytkowanie wieczyste. W niektórych rejonach sięgają nawet 1300 – 1500 proc.

Przykładowa czteroosobowa rodzina (mąż, żona i dwójka małych dzieci), która mieszka w ponadpięćdziesięciometrowym mieszkaniu na Woli przy ul. Syreny, dotąd płaciła 300 zł rocznie za użytkowanie wieczyste. W tym roku musiała już zapłacić za grunt pod budynkiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8918

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament