Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lubią u nas nocować

04 maja 2011 | Życie Warszawy | Agnieszka Grotek Monika Górecka-Czuryłło
*W nadchodzącym sezonie  w Warszawie  i na Mazowszu ma być więcej turystów niż przed rokiem. W hotelu Bristol obłożenie jest tak duże, że najtańszy pokój obsługa recepcji znalazła nam wczoraj dopiero na 10 czerwca
autor zdjęcia: Dominik Pisarek
źródło: Fotorzepa
*W nadchodzącym sezonie w Warszawie i na Mazowszu ma być więcej turystów niż przed rokiem. W hotelu Bristol obłożenie jest tak duże, że najtańszy pokój obsługa recepcji znalazła nam wczoraj dopiero na 10 czerwca
Coraz więcej turystów w Warszawie. O 10 proc. wzrosła liczba noclegów pod koniec 2010 roku  w stołecznych hotelach, motelach i pensjonatach w stosunku  do ostatniego kwartału 2009 roku. Liczba turystów zagranicznych wzrosła o ok. 4 – 6 proc.
źródło: Życie Warszawy
Coraz więcej turystów w Warszawie. O 10 proc. wzrosła liczba noclegów pod koniec 2010 roku w stołecznych hotelach, motelach i pensjonatach w stosunku do ostatniego kwartału 2009 roku. Liczba turystów zagranicznych wzrosła o ok. 4 – 6 proc.

Przyjeżdżają Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi. Głównie biznesmeni. – Gości hotelowych będzie coraz więcej – przewidują specjaliści.

O 10 proc. wzrosło wykorzystanie hoteli w stolicy w ostatnich miesiącach ubiegłego roku. To najnowsze dane stołecznego urzędu statystycznego. Według badań Instytutu Turystyki, w ubiegłym roku przyjechało do nas o 8 proc. cudzoziemców więcej niż rok wcześniej. Analitycy rynku turystycznego twierdzą, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywała.

– Te dobre wyniki to nie efekt przyjeżdżania do Warszawy turystów – mówi Alex Kloszewski z firmy badań rynku Colliers. – W hotelach zatrzymują się przede wszystkim biznesmeni, goście korporacyjni. Przyszły rok może być rekordowy nie tylko ze względu na Euro 2012, ale też na prezydencję Polski w Unii Europejskiej.

To dobry czas dla biznesu.

– Powodzeniem będą cieszyły się głównie hotele cztero- i pięciogwiazdkowe – przewiduje Kloszewski.

Specjaliści od rynku hotelarskiego twierdzą, że rok 2012 może być rekordowy. – 70-procentowe obłożenie hoteli może być sukcesem – dodaje Kloszewski.

A szef Polskiej Organizacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8918

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament