Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

04 maja 2011 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

Turystyka

- Według Szwedzkiego Stowarzyszenia Żeglugi Pasażerskiej w zeszłym roku ponad milion osób podróżowało promami kursującymi między Polską a Szwecją. Oznacza to, że w ruchu promowym zaczyna się ożywienie.

—aft, pap

Energetyka

- Wicepremier Waldemar Pawlak zaproponował na nieformalnym posiedzeniu ministrów energetyki Unii Europejskiej dodatkowy przegląd elektrowni i technologii jądrowych, które już funkcjonują lub zostaną zbudowane w krajach sąsiadujących z Unią.

– Dodaliśmy polską propozycję dotyczącą zewnętrznej polityki energetycznej UE. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo dostaw, ale także standardy bezpieczeństwa instalacji nuklearnych: nie tylko na terenie UE, ale również w krajach sąsiadujących – powiedział Pawlak.

—aft, pap

 

Telekomunikacja

- Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że tylko Komisja Europejska może stwierdzić, iż traktatowy zakaz nadużywania pozycji dominującej przez firmę nie został naruszony. Tym samym przychylił się do decyzji UOKiK ws. TP SA, a nie do stanowiska konkurenta – Netii SA.

Na wniosek Tele2 (obecnie Netia SA) UOKiK sprawdził, czy TP SA nie nadużywa dominującej pozycji na rynku (chodziło o połączenia w stacjonarnej sieci telefonicznej). Prezes UOKiK nie stwierdził stosowania przez TP SA „praktyki ograniczającej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8918

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament