Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wkrótce ruszy leasing konsumencki

04 maja 2011 | Ekonomia | Katarzyna Ostrowska
Pojazdy stanowią większość portfela firm leasingowych. Oferta dla klientów indywidualnych nie cieszyła się dotąd zainteresowaniem.
źródło: Rzeczpospolita
Pojazdy stanowią większość portfela firm leasingowych. Oferta dla klientów indywidualnych nie cieszyła się dotąd zainteresowaniem.

Firmy leasingowe przygotowują się do konkurencji z bankami o klienta indywidualnego

 

Za dwa miesiące wejdzie w życie ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców wprowadzająca ułatwienia dla osób, które chciałyby skorzystać z leasingu konsumenckiego. – Dotychczas ze względu na wątpliwości prawne leasing był dostępny tylko dla firm. Od 1 lipca każdy będzie mógł wyleasingować np. samochód – mówi wicepremier Waldemar Pawlak.

W krajach Unii Europejskiej udział leasingu konsumenckiego we wszystkich umowach wynosi nawet 30 proc. Jak może być w Polsce? – Szacujemy, że w ciągu czterech lat mogłoby to być ok. 10 proc. całego rynku, co stanowiłoby wartość ok. 4...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8918

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament