Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile w nucie paragrafów

11 czerwca 2014 | Rzecz o prawie
Prawo autorskie w muzyce, Aleksandra Sewerynik, „Prawo autorskie w muzyce” Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa 2014, s. 207
źródło: Rzeczpospolita
Prawo autorskie w muzyce, Aleksandra Sewerynik, „Prawo autorskie w muzyce” Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa 2014, s. 207

Muzyka jest wszędzie, także... w prawie. Bez przepisów życie twórców wbrew pozorom wcale nie byłoby ani prostsze, ani łatwiejsze. Czym jest plagiat, a czym utwór inspirowany? Wiedza na ten temat przyda się każdemu tekściarzowi czy kompozytorowi.

Po tę książkę jednak powinien sięgnąć w zasadzie każdy twórca. Będzie też ona cennym nabytkiem dla pracowników wydawnictw i prawników specjalizujących się w prawie autorskim w muzyce. Z przyjemnością powinien przeczytać ją też każdy, kogo ta tematyka interesuje.

W jasny i przystępny sposób autorka przybliża meandry prawa autorskiego w muzyce. W pracy nie zabrakło przykładów ułatwiających zrozumienie zawiłości prawnych, np. związanych z nagrywaniem, odtwarzaniem czy publicznym wykonywaniem utworu.

Autorka książki jest dyrygentem chóralnym oraz prawnikiem specjalizującym się w tej tematyce.

Na co dzień wykłada prawo autorskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.—ret

Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament