Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strach przed Hiszpanią

11 czerwca 2014 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Trener Hiszpanów Vicente del Bosque – dobry wujek, którego wszyscy szanują. Obok David Villa i Sergio Ramos
źródło: AFP
Trener Hiszpanów Vicente del Bosque – dobry wujek, którego wszyscy szanują. Obok David Villa i Sergio Ramos

Nikt w Brazylii nie wierzy w słabość mistrza świata, wszyscy wierzą w chytry plan trenera Vicente del Bosque.

Europa zna już słabości Hiszpanów, Brazylia boi się ich najbardziej. Kiedy wylądowali na lotnisku w Kurytybie po kilku godzinach lotu z Waszyngtonu, nie było wielkiej fety. Hucznie to można przywitać Honduras, który nie zrobi gospodarzom krzywdy, Hiszpania nadal straszy. Barcelona może być w rozsypce, ale Real Madryt wygrał przecież Ligę Mistrzów, poza tym do Brazylii przylecieli ci, którzy zwycięstwa mają w DNA.

Dwa pierwsze dni w Kurytybie są dla obrońców tytułu szczególnie gorące. Do rozpoczęcia mistrzostw ośrodek Hiszpanów jest otwarty dla wszystkich dziennikarzy. Nie tylko tych, których FIFA sprawdziła w krajowych federacjach, przyznała specjalne kody i uznała za wystarczająco godnych tego, by uczestniczyć „w najlepszym i najlepiej zorganizowanym" mundialu.

Do ośrodka Atletico Paranense wchodzą wszyscy, którzy mają w portfelu coś z napisem „Press". Podczas pierwszego dnia trening oglądało 200 dziennikarzy. Pilnowani byli przez hiszpańską ochronę, wolno było stać tylko w wyznaczonych miejscach, nie można było gwizdać na piłkarzy.

Wszystkie oczy zwrócone są na Diego Costę. Jeśli ktoś chce tu gwizdać, to właśnie na niego. W Brazylii mówią o nim zdrajca, bo mając do wyboru grę dla kraju, w którym się urodził, i Hiszpanii, wybrał drugą opcję.

Zdrajca

Costa zresztą z niczym się nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament