Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekspert compliance zadba o porządek

11 czerwca 2014 | Kariera i biznes
– Pracownik Compliance musi być wszechstronny i znać zagadnienia odnoszące się nie tylko do regulacji, ale też  finansów, marketingu czy technologii – wylicza Adam Hawryluk, dyrektor w Citi Handlowym.
źródło: Rzeczpospolita
– Pracownik Compliance musi być wszechstronny i znać zagadnienia odnoszące się nie tylko do regulacji, ale też finansów, marketingu czy technologii – wylicza Adam Hawryluk, dyrektor w Citi Handlowym.

kadry | Mało jeszcze znani w Polsce specjaliści ds. zgodności należą do najbardziej poszukiwanych pracowników w świecie. Także u nas przybywa dla nich ofert pracy.

Anita Błaszczak

– To najmodniejszy dziś zawód w USA – podkreślał dziennik „The Wall Street Journal", pisząc na początku tego roku o boomie  na   rynku pracy dla compliance officers, czyli specjalistów i menedżerów ds. zgodności.

Podczas gdy amerykańska gospodarka z trudem tworzy nowe miejsca pracy, compliance jest jedną z dziedzin, w których szybko ich przybywa – szczególnie w sektorze finansów, który od kilku lat jest pod zwiększonym nadzorem. Jak przypomina „WSJ", w ubiegłym roku tylko grupa HSBC zatrudniła 1600 specjalistów z tej dziedziny, a inne duże banki też powiększają swe działy compliance.

Więcej niż przepisy

Kim są mało jeszcze w Polsce znani specjaliści i menedżerowie ds. compliance? W wielu firmach tak określa się osoby mające dbać o zgodność z regulacjami prawnymi – zarówno ogólnymi przepisami, jak i tymi dotyczącymi branży, w której działa firma. Mają oni pomóc uniknąć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament