Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Futbolowa centrala w kłopotach

11 czerwca 2014 | Sport | Marcin Szuba

Po ujawnionym przez prasę skandalu z przyznaniem mundialu Katarowi atmosfera wokół federacji i jej szefa Seppa Blattera jest fatalna.

Powracają pytania, czy mistrzostwa świata mogą się odbyć latem w kraju, gdzie temperatura będzie stale przekraczała 40 stopni Celsjusza. A także w kraju, gdzie pracę na budowach przypłaciło życiem już kilkuset imigranckich robotników.

Jeżeli Komisja Etyki FIFA potwierdzi, że były wiceprezydent tej organizacji Mohamed bin Hammam nakłonił część kolegów z Komitetu Wykonawczego do głosowania za swoją ojczyzną przy użyciu milionów dolarów, droga do ponownego wyboru gospodarza zostanie otwarta.

Jeśli nie ze względu na naciski opinii publicznej, to za sprawą sponsorów. Pięciu z sześciu głównych partnerów FIFA (wyłamały się linie lotnicze z Zatoki Perskiej) oświadczyło, że domagają się wyjaśnienia sprawy, ponieważ nie chcą, by ich marki kojarzone były z korupcją.

Można się zastanawiać, czy nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament