Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prościej w porcie i u lekarza

11 czerwca 2014 | Prawo | Paweł Rochowicz Katarzyna Wójcik Łukasz Kuligowski

Zmiany w podatkach i w prawie pracy mają ułatwić działalność gospodarczą.

Przyjęty wczoraj przez rząd projekt zmian w różnych ustawach może mieć najbardziej namacalne skutki w sferze podatków. Dotyczy to zarówno skali makro, czyli pobudzenia handlu zagranicznego przez porty morskie, jak i małej skali, dla mniejszych firm.

Trapiące wielu przedsiębiorców sprawy opodatkowania prywatnego użytku pojazdów zostaną wreszcie w prosty sposób uregulowane. Według nowych przepisów ustawy o PIT wartość takiego użytku będzie wynosiła 250 zł miesięcznie dla samochodów o pojemności silnika do 1600 ccm i 400 zł miesięcznie od samochodów z większymi silnikami. Taką kwotę pracodawca będzie doliczał do wynagrodzenia pracownika i potrącał podatek według zwykłych zasad.

Rząd zaproponował też zmiany w VAT, które mają ułatwić import towarów spoza UE przez polskie porty morskie. Dotychczas jedną z przeszkód był obowiązek zapłaty VAT importowego w ciągu dziesięciu dni od odprawy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament