Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pacjent już nie zapisze się do kilku kolejek

11 czerwca 2014 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

rząd przyjął | O pierwszym terminie, w jakim można dostać się do lekarza, lecznica zawiadomi NFZ raz na tydzień. Zdaniem ekspertów powinna codziennie.

Pacjent zapisujący się do specjalisty będzie musiał dostarczyć placówce medycznej oryginał skierowania w ciągu 14 dni. Inaczej automatycznie wypadnie z listy oczekujących. Ma to rozwiązać problem zapisywania się do kilku kolejek jednocześnie.

Obowiązki spadną też na lecznice. Raz na tydzień będą podawały do NFZ informację, w jakim terminie najwcześniej pacjent ma szansę dostać się do lekarza lub na zabieg. To tylko niektóre ze zmian, jakie przyjął wczoraj rząd w noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej.

Brak szczegółów

Pomysły ministra Arłukowicza na skrócenie kolejek wzbudziły wiele kontrowersji. Najbardziej zainteresowani, czyli pacjenci, uważają, że same zmiany idą w dobrym kierunku, gorzej jednak z ich wykonaniem.

– Przepisy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament