Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bycie adwokatem kosztuje coraz mniej

11 czerwca 2014 | Prawo | Katarzyna Borowska

korporacje | Choć kolejne izby adwokackie obniżają składki, to i tak są one wyższe niż u radców. Na zwolnienie z opłat mogą liczyć niektóre mamy.

Zmniejszają się obciążenia członków palestry na rzecz samorządu. Wysokość miesięcznych składek obniżyły już m.in. izby w Poznaniu, Krakowie i Szczecinie. W Warszawie decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu. Jeszcze w tym tygodniu Naczelna Rada Adwokacka będzie debatowała o obniżeniu opłaty za „Palestrę" – pismo, które ma obowiązek prenumerować każdy adwokat Już podjęła decyzję o obniżeniu wysokości części składki, która trafia właśnie do NRA, z 50 do 45 zł.

Ciężkie czasy

– Adwokatura przechodzi ciężkie czasy, wielu kolegom nie jest łatwo utrzymać się na rynku – mówi Rafał Dębowski, sekretarz NRA. – Nie ma powodu, by obciążać ich ponad miarę. W większości izb toczy się dyskusja nad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9861

Wydanie: 9861

Spis treści
Zamów abonament