Absolwenta można zatrudnić w wariancie atrakcyjniejszym od etatu
Praktyka absolwencka to dobry i uproszczony sposób krótkoterminowego pozyskania wykonawcy nieskomplikowanych zadań w firmie. Tym bardziej, że można za to nie płacić.
Coraz częściej przedsiębiorcy proponują młodym różne praktyki. Aby bezpiecznie przyjąć taką osobę, warto zawrzeć z nią umowę o praktykę absolwencką. Dzięki temu pracodawca nie narazi się na ryzyko przekwalifikowania tej umowy na umowę o pracę.
Po szkole i studiach
Zasady odbywania praktyki absolwenckiej reguluje ustawa z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (DzU nr 127, poz. 1052; dalej: ustawa). Dzięki praktykom młodzież po zakończeniu kształcenia w szkole gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej lub uczelni wyższej może praktycznie wykorzystać wiedzę zdobytą w toku edukacji i zyskać dodatkowe umiejętności zawodowe.
Zgodnie z art. 2 ustawy podmiot przyjmujący na praktykę absolwencką może skierować swoją ofertę jedynie do osób, które są absolwentami co najmniej gimnazjum i w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyły 30. roku życia. Umowa zawarta z praktykantem to szczególny rodzaj umowy cywilnoprawnej, dlatego na przyjmującym nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta