Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biznes może być łatwiejszy, ale trzeba się nim dzielić

06 października 2016 | Dyrektor finansowy roku

Brak kapitału, skomplikowane przepisy, biurokracja – to najważniejsze problemy polskich przedsiębiorców.

paweł konieczny

Niestety często, zamiast skupić się na biznesie, muszą walczyć o każdą należną im złotówkę, bo kontrahenci nie płacą w terminie. To, jak będzie wyglądała przyszłość ich biznesów, zależy między innymi od tego, którym problemom poświęcą swoją uwagę i czas.

– Ćwierć wieku temu większość przedsiębiorców samodzielnie zajmowała się księgowością. Obecnie sytuacja się odwróciła. Większość albo zatrudnia specjalistę w firmie, albo zleca ten temat zewnętrznym biurom rachunkowym – mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Jego zdaniem w tym samym kierunku zmierza również zarządzanie wierzytelnościami. – Nie da się wszystkiego zrobić samemu i przedsiębiorcy, którzy najszybciej to zrozumieją, będą w stanie rozwijać swoje firmy bardziej dynamicznie – dodaje.

Sukcesywnemu oddawaniu księgowości specjalistom w ostatnim ćwierćwieczu sprzyjały między innymi komplikujące się przepisy prawne oraz rosnące konsekwencje, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament