Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Limit zapłaty podatku przez osobę trzecią jest zbyt niski

06 października 2016 | Dobra Firma | Monika Pogroszewska

Jarosław Ziobrowski, adwokat, partner w Kancelarii Kurpisz Ziobrowski

Rz: Od początku tego roku istnieje możliwość zapłaty podatku za inną osobę. Czy wspólnik może zapłacić za spółkę lub innego wspólnika?

Jarosław Ziobrowski: Od 1 stycznia 2016 r. podatek może być zapłacony przez inny podmiot, ale tylko wtedy, gdy kwota podatku nie przekracza 1000 zł. Stanowi tak art. 62b ordynacji podatkowej. Jeśli treść dowodu zapłaty nie budzi wątpliwości co do przeznaczenia na zobowiązanie podatnika, to uznaje się, że wpłata pochodzi ze środków podatnika. To bardzo oczekiwane rozwiązanie. Jednak nie odpowiada realiom życia gospodarczego ze względu na zbyt niski limit....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament