Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

2016 rok przyniesie kinom rekord

06 października 2016 | Ekonomia
Branża kinowa w Polsce goni ZachóD. od trzech lat przeżywa hossę
źródło: Rzeczpospolita
Branża kinowa w Polsce goni ZachóD. od trzech lat przeżywa hossę

Rozrywka | Frekwencja w kinowych salach rośnie – w całym roku może się sprzedać aż 52 mln biletów. Nastroje psują jednak obawy o przyszłe zyski multipleksów.

urszula Zielińska

35,9 mln biletów sprzedały kina w Polsce w ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku, a przychody branży z tego tytułu wyniosły 669 mln zł – wynika z najnowszych danych Boxoffice.pl, do których uzyskaliśmy dostęp.

To oznacza wzrost odpowiednio o 19 i 21 proc. w porównaniu z wynikami operatorów kin w podobnym okresie ubiegłego roku. Można już śmiało założyć, że spełnią się przepowiednie i cały 2016 rok kina zakończą z kolejnym rekordem. Zdaniem niektórych analityków jest szansa nawet na sprzedaż na poziomie 52 mln biletów.

Miła niespodzianka

Przedstawiciele branży kinowej i analitycy giełdowi zajmujący się nią nie kryją, że najnowsze dane są niespodzianką. – To spore zaskoczenie. Spodziewałem się, że w całym roku rynek urośnie o kilka procent, a zanosi się na więcej – przyznaje Konrad Księżopolski, szef biura analiz rynku akcji w Haitong Banku.

Również Przemysław Sawala-Uryasz, analityk biura maklerskiego IB Pekao, zajmujący się na co dzień m.in. Agorą (należy do niej sieć Helios), uważa te wyniki za niezwykle wysokie.

Operatorów kin zaskoczył wyjątkowo udany trzeci kwartał. – To najwyraźniej efekt połączenia atrakcyjnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament