Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jestem dumny z sukcesów naszej grupy

06 października 2016 | Dyrektor finansowy roku

Tomasz Śniatała, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych Grupa Wielton SA

W latach 2014–2015 firma Wielton była bardzo aktywna na rynkach międzynarodowych we Francji, Włoszech. Co było największym wyzwaniem?

Tomasz Śniatała: We Francji kupiliśmy pakiet większościowy największego lokalnego producenta naczep Fruehauf. We Włoszech z kolei przejęliśmy aktywa rzeczowe i niematerialne. Know-how i część zakupionych aktywów rzeczowych stanowi zasoby naszej włoskiej spółki Italiana Rimorchi, która od dwóch lat prowadzi z sukcesem działalność produkcyjno-handlową. Oczywiście ogromnym wyzwaniem było zintegrowanie każdego z tych biznesów z obowiązującymi w Grupie Wielton procesami, ich ustandaryzowanie tak, aby stały się dla nas mierzalne i czytelne.

Ograniczając się do ogólnie pojętego obszaru finansowego, trzeba było wiele wysiłku, aby właściwie rozpoznać obowiązujące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament