Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wystarczy ewidencja w komputerze

06 października 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Przepisy nie nakładają już obowiązku drukowania zapisów księgi prowadzonej w formie elektronicznej. Obecnie wystarczające jest przeniesienie jej treści na informatyczny nośnik danych zapewniający trwałość zapisu informacji.

Marcin Szymankiewicz

Czy prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów przy zastosowaniu technik informatycznych należy drukować jej zapisy? – pyta czytelnik.

Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów są określone w przepisach rozporządzenia ministra finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (dalej: rozporządzenie).

Zasadą jest prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów w formie papierowej. Podatnik jest obowiązany zbroszurować księgę i kolejno ponumerować jej karty (§ 9 ust. 1 rozporządzenia). Powinien ją prowadzić m.in. w sposób niewadliwy, czyli zgodnie z przepisami rozporządzenia i objaśnieniami do wzoru księgi (§ 11 ust. 1 i 2 rozporządzenia).

Przepisy dopuszczają, pod określonymi warunkami, prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów w formie elektronicznej, bez konieczności prowadzenia dodatkowej ewidencji księgowej w formie papierowej (interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach z 10 marca 2015 r., IBPBI/1/415-1486/14/BK).

Przed 8 kwietnia 2016 r. ...

Do 7 kwietnia 2016 r. stosownie do § 31 ust. 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament