Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bronimy zysku i miejsc pracy

06 października 2016 | Ekonomia
źródło: Bloomberg

CARLOS GHOSN | Wszyscy chcą sprzedawać auta elektryczne i autonomiczne. To przyszłość motoryzacji. Pytanie brzmi, jak szybko i daleko pójdzie rozwój tych rynków – mówi Danucie Walewskiej prezes Renault Nissan Alliance.

Rz: Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu Renault zaprezentował baterię, która ma zagwarantować elektrycznemu Zoe osiągnięcie zasięgu 400 km. Czy może pan powiedzieć kierowcom, którzy wsiadają do takiego auta: możecie jechać spokojnie?

Carlos Ghosn: Teoretycznie jest to 400 km w warunkach laboratoryjnych, a 300 km gwarancji w warunkach rzeczywistych. Ale mogą być spokojni.

I Nissan, i Renault mają już mocną konkurencję w produkcji aut z napędem elektrycznym. Czy cieszy to pana, czy obawia się pan tej konkurencji?

Zdecydowanie się cieszę. Na początku byliśmy w tym segmencie sami, ale już sprzedaliśmy ponad 350 tys. takich aut. I nie będę wspominał prześmiewczych komentarzy, atmosfery sceptycyzmu. Pamiętam jednak, jak mówiłem 7 lat temu, że jest nie do utrzymania sytuacja, kiedy na rynku są auta napędzane wyłącznie tradycyjnymi paliwami. Więc dzisiaj z satysfakcją słyszę, kiedy ci, którzy z nas kpili, zapowiadają, że co roku będą wprowadzać na rynek auto z takim napędem. Dla mnie to bardzo miła niespodzianka, że aż tylu producentów dołączyło do nas i zgodnie mówią, że auta elektryczne są częścią przyszłości motoryzacji, bo bardzo trudno będzie konkurować na rynku bez auta z takim napędem.

Czyli nie obawia się pan konkurencji?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament