Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyda się nie tylko w podróży

06 października 2016 | Moje pieniądze
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Karta zamiast szkolnej czy studenckiej polisy NNW.

regina skibińska

Planeta Młodych, Euro26, ISIC czy Twoja Karta Podróże Student to popularne karty w zasadzie dla młodzieży, choć nie tylko. Planeta Młodych jest dostępna aż do 39. roku życia, a Euro26 do 30. Pojawiła się też Planeta Młodych Plus dla osób w wieku od 39 do 59 lat. Karty umożliwiają korzystanie z wielu zniżek w muzeach, księgarniach, szkołach językowych, a jednocześnie zapewniają ubezpieczenie.

Pieniądze z dwóch polis NNW

Świadczenia z polisy NNW się kumulują, zatem nie ma przeszkód, żeby mieć zarówno NNW szkolne lub studenckie (grupowe wykupione za pośrednictwem instytucji oświatowej), jak i którąś z kart czy indywidualne ubezpieczenie NNW. Na przykład jeśli mamy kartę Euro26 oraz szkolne NNW, to w razie wypadku dostaniemy pieniądze z obu polis NNW.

Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia OC oraz kosztów leczenia. Tutaj nie warto dublować polis, ponieważ świadczenie nie może przekraczać wartości szkody niezależnie od tego, z ilu polis byłoby wypłacane (niepotrzebnie płacimy więc dodatkową składkę).

Karty oferowane są w różnych wariantach: bez ubezpieczenia, z polisami dla uprawiających sport albo dla podróżujących. Każdy może zatem dopasować produkt do swoich potrzeb. I tak osoba wspinająca się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament