Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Projekt dla Kaczyńskiego

06 października 2016 | Publicystyka, Opinie | Stanisław Strasburger
Zdaniem autora, Jarosław Kaczyński – chcąc budować wspólną Europę – powinien myśleć o współpracy nie z Angelą Merkel, lecz z premierami niemieckich landów.
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa
Zdaniem autora, Jarosław Kaczyński – chcąc budować wspólną Europę – powinien myśleć o współpracy nie z Angelą Merkel, lecz z premierami niemieckich landów.

Czas skończyć z państwami narodowymi i postawić na regiony. Dzięki takiej naprawdę dobrej zmianie Polska wzmocni swoją pozycję w Europie – pisze publicysta.

Trzeba mieć swój projekt i wykorzystując różne możliwości (...) występować z nim, jeździć po Europie, agitować, pytać o kontrpropozycje" – powiedział na łamach „Rzeczpospolitej" (10 lipca 2016 r.) prezes PiS w sprawie proponowanej reformy Unii Europejskiej.

W tej samej rozmowie Jarosław Kaczyński wspominał, że szuka partnerów, którzy pomogą mu promować nowe idee. Chodzi o prawników, ale także o agencje PR. Tymczasem specjaliści od wizji społeczno-politycznych to przecież nie tylko rekiny reklamy. Na czym jak na czym, ale na utopiach pisarze znają się doskonale. Skoro rozmówca zaznaczał, że program działań rozłożony jest na lata, może nadal potrzeba chętnych do współpracy? Niniejszym dorzucam swoje trzy grosze.

W poszukiwaniu EU-topii

Temat nowego projektu dla Europy jest mi bardzo bliski. Chcę tu wrócić do EU-topii – tematu, który już na łamach „Rzeczpospolitej" podejmowałem. Przypomnę: EU-topia oznacza po grecku dobre miejsce.

Wizja sprawnej, reprezentującej swoich mieszkańców i atrakcyjnej UE wyrasta z marzeń o wolnym i sprawiedliwym świecie. Przyświecały one życiu wielu z nas. Kulminacją tych marzeń była transformacja po 1989 roku. Co prawda sporo można było wtedy zrobić lepiej, jednak z perspektywy historii całkiem dobrze wykorzystaliśmy szansę. Są to także marzenia osób wykluczonych lub tych, którzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament