Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestor pyta, spółka odpowiada

06 października 2016 | Moje pieniądze
Najłatwiej skontaktować się z dużymi firmami
źródło: Rzeczpospolita
Najłatwiej skontaktować się z dużymi firmami

Chcesz wiedzieć więcej o firmie? Napisz do niej.

Przemysław Sałek

Wiele firm notowanych na warszawskiej giełdzie ma działy relacji inwestorskich. Ich zadaniem jest m.in. odpowiadanie na pytania inwestorów, analityków, zarządzających funduszami oraz innych osób zainteresowanych akcjami spółki.

O co inwestorzy pytają najczęściej? Przedstawiciele spółek twierdzą, że na pierwszy plan wysuwają się pytania o dywidendę: czy spółka ma zamiar podzielić się zyskiem z akcjonariuszami, a jeśli tak, to jakie są terminy z tym związane. Poza tym inwestorzy indywidualni, podobnie jak instytucjonalni (np. TFI), są zainteresowani planami biznesowymi firm. Zdarzają się nawet szczegółowe pytania typu: jak idą negocjacje z klientami, jaki jest poziom zakontraktowania usług, czy wszystko idzie zgodnie z zapowiedziami zarządu.

Największe spółki giełdowe, wchodzące w skład WIG20, mają wewnętrzne struktury do obsługi relacji inwestorskich; pracują w nich najczęściej dwie-trzy osoby. Natomiast mniejsze firmy nierzadko powierzają to zadanie agencjom relacji inwestorskich lub PR.

Pytanie do emitenta

Postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie możemy liczyć na odpowiedzi z firm notowanych na GPW. Pytania o plany skierowaliśmy do sześciu spółek deweloperskich.

Dlaczego właśnie do nich? Subindeks WIG-Deweloperzy przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10567

Wydanie: 10567

Spis treści
Zamów abonament