Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkaniówka wciąż oblegana

25 sierpnia 2023 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Nieruchomości wciąż dają inwestorom bardzo wiele możliwości
autor zdjęcia: AdobeStock
źródło: Rzeczpospolita
Nieruchomości wciąż dają inwestorom bardzo wiele możliwości

Ceny nowych mieszkań wystrzeliły. Na rynku znów meldują się chętni do zarabiana na cesjach, ale to niełatwy biznes.

Trzypokojowe, 79-metrowe mieszkanie przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli jest oferowane za niespełna 1,3 mln zł. Sprzedający zaznacza, że jest to cesja, czyli sprzedaż prawa do budowanego lokalu. Można go kupić tylko za gotówkę. „Przejęcie praw z umowy deweloperskiej” do 36-metrowego, dwupokojowego mieszkania przy ul. Jutrzenki w warszawskich Włochach – to kolejna oferta. Cena lokalu 539 tys. zł. Na zasadzie cesji jest też oferowane 38-metrowe mieszkanie przy ul. Bolesława Czerwieńskiego w Krakowie. Lokal kosztuje 534 tys. zł. To tylko kilka przykładów ofert cesji praw do mieszkań z portalu Morizon.pl.

Mniejsze rynki

Biznesom sprzyja szybki wzrost cen mieszkań. Z danych portalu Tabelaofert.pl wynika, że np. dwupokojowe lokale o powierzchni 32–45 mkw. w Gdańsku zdrożały w ciągu roku (lipiec 2021 r./lipiec 2022 r.) o 23,8 proc., do prawie 14,3 tys. zł za mkw. W Krakowie ceny takich mieszkań wzrosły o 23,4 proc., do ponad 14,4 tys. zł za mkw., w Poznaniu – o 18,5 proc., do 12 tys. zł, w Warszawie – o 11,5 proc., do 15,1 tys. zł, we Wrocławiu – o 17,8 proc., do ponad 12,9 tys. zł za mkw.

Ewa Palus, kierownik działu consultingu REDNET Property Group, przyznaje: przeglądając portale, ofertę cesji można znaleźć na niemal każdym nowym osiedlu.

– Mieszkania znajdują się w nowo ukończonych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament