Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obecny sezon swoistym sprawdzianem na dalsze być albo nie być branży HoReCa

25 sierpnia 2023 | Ekonomia i rynek | Sławomir Grzelczak

Po katastrofie, jaką dla tej branży była pandemia, przyszła kolejna: wzrost kosztów i przedłużająca się wysoka inflacja. Firmy z branży HoReCa często podnoszą ceny, a i tak ich działalność jest na granicy opłacalności.

O ponad 136 mln zł (8 proc.) przez 12 miesięcy wzrosły zaległości sektora zakwaterowanie i gastronomia w bazach BIG InfoMonitor oraz BIK i na koniec czerwca przekroczyły 1,86 mld zł. Przyrost długów w sektorze rośnie niemal dwa razy szybciej niż w całej gospodarce. Wraz z podwyższającą się kwotą przeterminowanych zobowiązań zmienia się też zauważalnie liczba firm z problemami finansowymi. Przybyło ich pół tysiąca i jest ich już blisko 13 tys.

Po katastrofie, jaką dla tej branży była pandemia, przyszła kolejna: wzrost kosztów i przedłużająca się wysoka inflacja. Gdy firmom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament