Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przy remoncie obowiązują zasady

25 sierpnia 2023 | Prawo i podatki | Monika Kulig

Przeprowadzając remont, trzeba mieć na względzie m.in. regulamin wspólnoty mieszkaniowej czy spółdzielni.

radca prawny w Kancelarii Prawnej Goldwin Wesołowski i wspólnicy

Lato jest czasem sprzyjającym wykonywaniu w naszych domach i mieszkaniach prac remontowych, co nierzadko wiąże się z powstawaniem między sąsiadami licznych problemów o charakterze prawnym. Zazwyczaj nie ma potrzeby składania skarg do zarządu wspólnoty czy spółdzielni, niemniej jednak trafiają się sytuacje wyjątkowe, gdzie strony nie mogą osiągnąć porozumienia.

Zdarza się bowiem, że remonty uprzykrzają życie pozostałym sąsiadom (ze względu na całodzienny hałas bądź niewłaściwą porę ich wykonywania) albo co gorsza, że prace przeprowadzane w sposób niezgodny ze sztuką budowlaną powodują powstanie szkód w sąsiednich lokalach.

Pamiętać należy, że przeprowadzając remont, obowiązują nas nie tylko przepisy prawa, ale też zasady współżycia społecznego oraz regulaminy aktualnie obowiązujące we wspólnocie mieszkaniowej czy spółdzielni.

Wprawdzie przepisy ustaw nie wskazują godzin obowiązywania ciszy nocnej, niemniej jednak regulaminy wspólnot i spółdzielni już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament