Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pod nieobecność najważniejszego

25 sierpnia 2023 | Świat | Aleksandra Słabisz
To oni w sondażach zajmują (z dużą stratą) trzy miejsca za Trumpem. Od lewej Mike Pence (średnia z sierpniowych badań 4,3 proc.), Ron DeSantis (15,2 proc.), Vivek Ramaswamy (9,7 proc.)
autor zdjęcia: AFP
źródło: Rzeczpospolita
To oni w sondażach zajmują (z dużą stratą) trzy miejsca za Trumpem. Od lewej Mike Pence (średnia z sierpniowych badań 4,3 proc.), Ron DeSantis (15,2 proc.), Vivek Ramaswamy (9,7 proc.)

Pierwszą debatą kandydatów republikańskich na dobre rozpoczął się sezon wyborczy w Stanach Zjednoczonych.

Ośmiu kandydatów do republikańskiej nominacji spotkało się w Milwaukee w stanie Wisconsin na pierwszej w tych prawyborach prezydenckich dyskusji. Po raz pierwszy w historii zabrakło na scenie czołowego kandydata, Donalda Trumpa, który kwestionował zasadność dyskutowania z kandydatami, pozostającymi w sondażach daleko za nim. Komentatorzy dodają, że znany z niekonwencjonalności i wybuchowego temperamentu były prezydent „miał więcej do stracenia niż zyskania” w starciu z rywalami.

Wbrew przewidywaniom mediów temat Trumpa przywołany został dopiero w pytaniach przygotowanych przez prowadzących. – Tak wyglądałoby życie, gdyby Donald Trump wreszcie opuścił scenę polityczną – pisze „USA Today” w podsumowaniu środowej debaty.

Kandydaci oddali się dyskusji na temat gospodarki, inflacji, aborcji, imigracji, zmian klimatycznych, przestępczości, edukacji i polityki zagranicznej. – Przez dwie godziny skupili się głównie na przyszłości, nie przeszłości – a tego brakuje teraz w republikańskich kręgach – czytamy w „USA...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament