Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak skutecznie zgłosić wierzytelność wobec Getin Noble Bank?

25 sierpnia 2023 | Prawo i podatki | Konrad Radwan

Każdy wierzyciel, którego dłużnik ogłosił upadłość, powinien aktywnie zadbać o swoje interesy. Aktywność ta przejawia się przede wszystkim w zgłoszeniu wierzytelności bądź zadbaniu, aby znalazła się ona na liście.

Kancelaria KPR

Upadłość Getin Noble Banku to sytuacja bez precedensu. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie będzie dochodzić do podobnych zdarzeń. Wręcz przeciwnie, dlatego warto być na nie przygotowanym.

Upadłość Getin Noble Banku poważnie wpłynęła na położenie frankowiczów, którzy akurat w tym banku posiadają swój kredyt. W ich przypadku podstawowym rozwiązaniem jest zgłoszenie wierzytelności syndykowi banku – jeżeli trwa proces przed sądem, ulega on zawieszeniu, jeżeli zaś frankowicz nie wystąpił jeszcze na drogę postępowania cywilnego, to powinien szczególnie dobrze uzasadnić istnienie swojej wierzytelności. Z tej sytuacji płynie ważna lekcja na przyszłość. W końcu upadłości banków mogą powtarzać się w przyszłości, stąd warto wiedzieć,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament