Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nawet w czasie kryzysu pieniądze mogą zarabiać

25 sierpnia 2023 | Doradca zamożnego klienta | rp.pl

Inwestowanie na rynku niepublicznym, poprzez fundusze private equity, venture capital i fundusze inwestycyjne, w tym hedgingowe – z takich ofert mogą korzystać zamożni klienci. A zyski z nich w tych niespokojnych czasach mogą być spore, tyle że wiążą się czasem z ryzykiem.

Na początku wojny w Ukrainie inwestorzy finansowi masowo stawiali na zboża i towary, chcąc wykorzystać niepewność i rosnące ceny żywności, i trafili w dziesiątkę – mówi Olivier De Schutter, współprzewodniczący Międzynarodowego Panelu Ekspertów ds. Zrównoważonych Systemów Żywnościowych i specjalny sprawozdawca ONZ ds. skrajnego ubóstwa i praw człowieka.

Fundusze dają zyski wyższe niż inflacja

Przy wysokiej inflacji nikt nie chce tracić pieniędzy. A środki odłożone – na lokacie – nawet najlepszej – nie zawsze oznaczają zysk. Lepiej prezentują się wyniki funduszy inwestycyjnych. Tylko w pierwszym półroczu największe zyski przyniosły fundusze akcji spółek technologicznych. Sporo z nich dało zarobić więcej niż 30 proc. Notowania w sektorze rosły na fali popularności sztucznej inteligencji.

Pierwszą połowę 2023 r. klienci TFI mogą zaliczyć do udanych. Większość rynków akcji (poza azjatyckimi) dała funduszom inwestycyjnym solidnie zarobić. Zyski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament