Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powodzenie e-doręczeń zależy od wyobraźni resortu

25 sierpnia 2023 | Prawo co dnia | Szymon Cydzik

Boję się, że Ministerstwo Sprawiedliwości zrobi system doręczeń elektronicznych „pod siebie” i nie będzie on funkcjonalny dla użytkownika – mówi Karol Pachnik, adwokat.

W ubiegły weekend w związku z upływem terminu zgłaszania roszczeń przeciw Getin Noble Bank, na skutek przeciążenia Krajowego Rejestru Zadłużonych wielu pełnomocników skarżyło się na problemy z wysyłaniem pism w tej platformie. Czy to samo grozi nam po wejściu obowiązkowych doręczeń elektronicznych w grudniu tego roku?

Na początku mogą takie przeciążenia być, gdyż nikt nie robi próby tego systemu. Są kancelarie działające na skalę masową, mają nawet po kilkadziesiąt tysięcy spraw. I w każdej będą otrzymywać pismo, odbierając je w godzinach największego ruchu. Ponadto dziś każde pismo trzeba odebrać oddzielnie, co zajmuje np. dwie minuty. Więc odebranie np. tysiąca takich pism jednego dnia będzie fizycznie niemożliwe....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament