Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na straży rodzinnego majątku

25 sierpnia 2023 | Doradca zamożnego klienta | rp.pl

| Powiększający się z pokolenia na pokolenie majątek powoduje, że konieczne jest zdobycie niezbędnej wiedzy i poświęcenie dużo pracy, aby nie tylko go utrzymać, ale również pomnażać. Można przy tym skorzystać z pomocy ekspertów w ramach Family Office. Taką usługę oferują banki czy choćby firmy doradcze.

Family Office powstało po to, aby skupić zakres całej wiedzy z takich dziedzin jak księgowość, doradcy prawni czy inwestycyjni i umożliwić świadczenie kompleksowych, profesjonalnych usług doradczych w zakresie zarządzania majątkiem rodzinnym – podkreślają eksperci z jednej z firm doradczych.

Według danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii ponad 830 tys. polskich przedsiębiorstw deklaruje, że są firmami rodzinnymi. Takie przedsiębiorstwa stanowią ponad 40 proc. wszystkich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ok. 200 tys. firm jest zarządzanych przez ludzi w wieku okołoemerytalnym. Czeka ich perspektywa sukcesji, która dla właścicieli jest często procesem trudnym, złożonym, emocjonalnym i wymagającym szczegółowego planowania. Widać wyraźnie, jak wiele z tych firm rodzinnych stoi u progu sukcesji, która z perspektywy właścicieli jest procesem bardzo złożonym, emocjonalnym i wymagającym szczegółowego planowania stąd na rynku usługa Family Office.

Od maja oferuje ją m.in. jeden z banków. – Przed nami historyczny transfer międzypokoleniowy. Mając w ofercie Family Office, jesteśmy w pełni przygotowani na to, by kompleksowo wspierać klientów w procesie sukcesji na każdym etapie jej planowania i przeprowadzania. Spodziewamy się, że blisko połowa firm prywatnych stanie przed tym wyzwaniem w perspektywie najbliższych kilku lat i będzie to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12656

Wydanie: 12656

Spis treści
Zamów abonament